středa 25. 9.
TANTEHORSE ► EMERGENCY DANCE I. / POCKOVÁ, MUSILOVÁ, JEŠUTOVÁ
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Tantehorse – Emergency Dance I. / Pocková, Musilová, Ješutová

Emergency Dances je taneční triptych čtyř mladých choreografek a autorek, kurátorovaný večer tanečního aktivismu pod hlavičkou skupiny Tantehorse. Stav EMERGENCY je výchozí bod dialogu palčivých témat současnosti.

Choreografky Johana Pocková spolu se Sabinou Bočkovou, Denisa Musilová a Ludmila Ješutová se svými urgentními choreografiemi zpracovávají Patologii médií. Diváci jsou provázeni tanečním jazykem stejně jako při komentované prohlídce v galerii. Všechna tři díla uvádíme v premiéře a po skončení bude následovat diskuse Jak číst tanec moderovaná filosofkou a teoretičkou performance Alicí Koubovou.

Johana Pocková, Sabina Bočková: JÁMA LVOVÁ “Přímý přenos pro moc emocí” Představení zpracovává téma mediální manipulace z pozice média samotného. Dvě performerky se stávají ztělesněním fyzických a vizuálních obrazů mediálního prostoru a zkoumají jeho emocionální tlak na pozorovatele.

Lída Ješutová: HI KEN! “Respect your haters” Co se skrývá za prefabrikovanou mediální identitou živé Barbie? Představení zkoumá komunitu žen, které se rozhodly vypadat jako panenka od Mattela. Jak se proměna těla skrze desítky operací odrazila v jejich osobní identitě? Co je k tomu hnalo? Jak žijí? Kým doopravdy jsou?

Denisa Musilová: ENTENTIKY “Reality show a eperiment vytrvalosti v jednom” Představení se zabývá důsledky psychické a fyzické zátěže způsobené extrémní záplavou a sledováním zpráv, nemocí, zvanou Headline Stress Disorder. Choreografka pro své performerky Annu Benhákovou a Ivetu Krmelovou připravila simulaci stresové aktivity, která se bude odehrávat v přímém přenosu, částečně on line a částečně přímo před zraky diváků.

Projekt vznikl v koprodukci s Palácem Akrropolis a za podpory Ministerstva kultury ČR, hlavního města Praha, Státního fondu kultury ČR


 
Doporučujeme